PLN | £ | | $ | RUB | LTL | KC
Szukaj
Producent
Cena
Klienci, którzy wybrali ten produkt kupili również:
Jesteś tutaj: Strona główna » Materace do łóżeczek » Materac GRYKO - KOKOS [na wymi
Producent: Danpol
Kod produktu: zapytaj o cenę
Średnia ocena produktu:
GWARANCJA 2 LATA > Kliknij na zdjęcie aby powiększyć <
Cena:

000 PLN
  
   Wymiar materaca  : niestandardowe wymiary oferujemy na zamówienie, wg. życzenia Klienta. Materace szyte są z dokładnością do ok. 1 cm. Cena zależy od wielkości materaca.


   Zdrowotno-rehabilitacyjny, dwustronny materac gryczano-kokosowy firmy Danpol, wykonany jest z atestowanych materiałów najwyższej jakości. Posiada obie strony użytkowe - jedną gryczaną oraz drugą kokosową - całość obszyta jest bawełnianym materiałem wysokiej jakości. Strona z podkładem z naturalnej łuski gryczanej (w specjalnych przepikowanych kwadratach) posiada unikalne właściwości:
  • antyalergiczne i antyastmatyczne - substancje zawarte w gryce (taniny) wydatnie hamują rozwój roztoczy oraz innych szkodliwych mikroorganizmów,
  • antypotowe - łuska gryczana posiada dobre właściwości wchłaniające wilgoć oraz łatwo oddaje wilgoć do otoczenia,
  • atermiczne - gryka łatwo oddaje ciepło do otoczenia (w przeciwieństwie do pianki i innych rozwiązań, praktycznie nie nagrzewa się),
  • rehabilitacyjne i wspomagające leczenie wad kręgosłupa oraz płaskostopia (dzięki sypkiej konsystencji warstwy łusek, materac dopasowywuje się do pozycji ciała w czasie snu).
  • przeciwodleżynowe,
  • wg. bioenergoterapeutów i radiestetów gryka neutralizuje szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych a także promieniowanie elektromagnetyczne.
Strona kokosowa uzupełnia właściwości zdrowotne materaca:
  • warstwa maty kokosowej, dzięki swojej strukturze, pozwala na jeszcze jeszcze bardziej swobodny (niż w przypadku strony  "gryczanej") przepływ powietrza. Jest to przydatna cecha, szczególnie w duże letnie upały.

Całość obszyta jest wysokiej jakości bawełnianym materiałem (pokrowcem).


Materacyk uzyskał m.in.:
- atest Państwowego Zakładu Higieny,
- pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka,
- pozytywną opinię Centralnego Instytutu Techniki Medycznej,
- certyfikat Oeko Tex standard 100 na wkład kokosowy.

Skład: 100% naturalnej łuski gryczanej, pianka poliuretanowa, poliester, bawełna, mata kokosowa łączona naturalnym lateksem.


   Wymiar materaca  : niestandardowe wymiary oferujemy na zamówienie, wg. życzenia Klienta. Materace szyte są z dokładnością do ok. 1 cm.DLACZEGO  WARTO STOSOWAĆ MATERACE ZAWIERAJĄCE NATURALNĄ  ŁUSKĘ GRYCZANĄ

Łuska gryczana jest to sucha okrywa ziarna gryki. Od wielu setek lat  wykorzystywana na Dalekim Wschodzie, szczególnie w Japonii, m.in. jako wypełnienie materacy. Specyficzny kształt łuski pozwala jej na  swobodne przemieszczanie się. (ograniczone oczywiście wielkością i pojemnościa pikowanych komór).  Wyroby wypełnione łuską gryki są przewiewne i zachowują swój kształt przez wiele lat.

Materace z naturalną łuską gryczaną:

1. Są antyastmatyczne antyalergiczne
Łuska zawiera dużo tanin, które hamują rozwój i uniemożliwiają rozmnażanie się szkodliwych mikroorganizmów. Badania wykazały, że hamuje ona wzrost roztoczy, bakterii Gram(-) oraz Gram(+). Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało, łuski gryki uwalniają cząsteczki taniny - silnego środka bakteriobójczego i rutyny, która stymuluje nasz układ odpornościowy. Tanina i rutyna wytwarzają również promieniowanie jonizujące, chroniąc organizm przed negatywnym promieniowaniem wytworów cywilizacji.

2. Przeciwdziałają nadmiernemu poceniu się i chorobom skóry
W składzie chemicznym łuski przeważa kompleks ligninowo - celulozowy, dlatego też silnie wchłania wilgoć, a materac pozostaje cały czas chłodne, nie nagrzewa się od naturalnej temperatury człowieka. Specjalna konstrukcja materaca umożliwia bardzo intensywną wymianę ciepła i wilgoci z powietrzem. Ma to olbrzymie znaczenie we wspomaganiu leczenia chrób skóry.

3. Doskonale dopasowują się do kształtu ciała

Dzięki sypkiemu wypełnieniu, wyroby z łuski gryki dopasowują się do pozycji dziecka w czasie snu co pozwala na odpowiednie układu kostno-szkieletowego oraz mięśni. Zabezpiecza przed przeciążeniami wynikającymi z niewłaściwej pozycji.

4. Zapobiegają odleżynom
Dzięki swojemu kształtowi (łódeczki, muszli) ma dużą łatwość do przemieszczania się ziarenek względem siebie. Wypełnione nią poduszka lub materac dopasowuje się bardzo łatwo do pozycji leżącego, nie stwarza stałych nacisków zapobiegając w naturalny sposób odleżynom lub odparzeniom u pacjentów zmuszonych do długotrwałego leżenia.

5. Poprawiają jakość snu i wypoczynku
Poprzez stworzenie wygodnej pozycji i neutralizacji negatywnego promieniowania. Według bioenergoterapeutów i radiestetów gryka neutralizuje szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych a także osłabia promieniowanie elektromagnetyczne.

Komentarze Klientów:
Ocena:
Naprawdę polecam ten materac. Na razie używamy go na stronie gryczanej i spisuje się rewelacyjnie (wcześniej mieliśmy jakiś niefirmowy, ze zwykłej pianki i był za miękki oraz dziwnie pachniał - teraz śpi na nim pies ;-). I ta świadomość, że różne roztocza, tudzieź inne dziwne "robale" nie atakują naszego Maluszka ;-). Latem oczywiście zamierzamy obrócić go na "klimatyczną" stronę kokosową.___________________________________________ Jeszcze raz dziękuję za super produkty (w tym także za Concepta), świetną obsługę i nie zostawienie Klienta z problemem. Dotychczas nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców (szczególnie do tych z pewnego portalu aukcyjnego) i jak po zakupie było coś "nie halo", to kontakt był problematyczny a administracja portalu olewała sprawę pisząc mi, że "nie są stroną". Tutaj widać, że sklep dba o swoją renomę i rozwija własną markę, nie musząc "posiłkować się" multi-sprzedażą poprzez aukcje. Polecam i pozdrawiam
MarzeniS
Podobne produkty w tej kategorii
MarzeniS
2020-01-10
Jeszcze raz dziękuję za super produkty, świetną obsługę i nie zostawienie Klienta z problemem. Dotychczas nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców (szczególnie do tych z pewnego portalu aukcyjnego) i jak po zakupie było coś
Prosimy dodać swoją opinię o tym
produkcie - pomożecie Państwo innym Klientom dokonać trafnych
zakupów!

Ocena:
E-mail:
Proszę podać wynik: 5 + 2 =
 (zabezpieczenie antyspamowe)
akceptuję zasady recenzowania
Prosimy o zapoznanie się z zasadami
publikowania przez nas komentarzy
(recenzji) produktów oraz opinii.
› publikowanie komentarzy/opinii
Klienci, którzy wybrali ten produkt kupili również: