PLN | £ | | $ | RUB | LTL | KC
Jesteś tutaj: Strona główna » Literatura » Szczepienia - niebezpieczne, u
Producent: literatura
Kod produktu: 440
Średnia ocena produktu:
gwar. wieczysta ;-) > Kliknij na zdjęcie aby powiększyć <
Cena:

2499 PLN

   Szczepienia wywołują wiele groźnych skutków - twierdzi już cała plejada znanych światowych lekarzy i naukowców. Szczepieniom niesłusznie przypisuje się ratunek od chorób zakaźnych, gdyż zostały wprowadzone w czasie, gdy epidemie w 95% ustępowały samoistnie z zupełnie innych powodów. Jeśli w trosce o swoje dziecko, chcecie Państwo poznać nie upublicznianą prawdę o szczepieniach to zapraszamy do zapoznania sie z niniejszą pozycją.

   Dane statystyczne wyraźnie pokazują, że szczepienia nie miały wpływu na spadek śmiertelności spowodowany chorobami zakaźnymi. Spadek zachorowalności i śmiertelności zanotowano na długo przed wprowadzeniem szczepień i wynika on z polepszających się warunków bytowych społeczeństw.

Wysyłka
GRATIS (z innym towarem zakupionym w naszym sklepie)!

!!! UWAGA - NAJNOWSZE POLSKIE WYDANIE !!!


Z notki Wydawcy:


   ''Jako dziennikarz staram się, by publikacja każdego problemu czy konfliku była pokazana obiektywnie, z dwóch stron. Dlatego łatwiej było mi zauważyć, że w powszechnie dostępnych wydawnictwach nt. szczepień notorycznie i celowo pomja się drugą stronę. To śmieszne, że najbardziej profersjonalne pisma, na co dzień jak lew walczące o to, by uznawano je za obiektywne, gdy tylko dotkną problemu szczepień, natychmiast zmieniają się w potulego ich gloryfikatora i starannie przemilaczają ciemną stronę. Przecież nawet na procesie najgorszego mordercy musi być zarówno prokurator jak i obrońca.

... Żeby również Państwo mieli szansę na podobną refleksję, przetłumaczyliśmy najciekawszą, naszym zdaniem, książkę pokazującą ukrywane albo przemilczane fakty.


   Publikacja nie jest sądem nad szczepieniami, a jedynie pokazaniem drugiej, dotychczas przemilczanej strony. Jest ona o tyle dobrze udokumentowana, że po przeczytaniu książki przez kilku lekarzy i naukowców zauważyłem, iż na ogół nie podważali zebranych tu przeciwnym szczepieniom faktów, a wręcz dopowiadali podobne z własnej praktyki."   Od siebie dodamy, iż książka (w przeciwnieństwie do naukowych elaboratów) jest napisana naprawdę łatwym językiem. Oczywiście - jeśli Ktoś miał styczność z publikacjami naukowymi (czyli każdy, mający wymagającego promotora swojej pracy magisterskiej), po przeczytaniu jednym tchem książki, ma możliwość zapoznania się (i weryfikacji) obszernej bibliograifii, cytowanej na końcu (poważne opracowania naukowe, ksiązki, raporty, artykuły etc.), z której większość jest już dostępna w Internecie.

   Dla zwolenników szczepień lub Osób niezdecydowanych warto przytoczyć chociażby jeden argument - przed szczepieniem , w rozmowie z lekarzem warto poruszyć kwestię bezpieczeństwa i wpływu szczepionek a następnie  poprosić o podpisanie oświadczenia, iż szczepionka jest w 100% bezpieczna dla Waszego dziecka, a w razie wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych (lub co gorsza - utraty zdrowia) - zapłaci stosowne odszkodowanie.  Nie chcemy nic sugerować ale fakty są jednoznaczne - sami Państwo zobaczycie jaka będzie reakcja.
   Trudno wymagać od ludzi wyrażenia zgody na szczepienie (inna sprawa, że często zgodę zakłada się a priori) jeśli nie ma gwarancji braku szkodliwości. Brak gwarancji bezpieczeństwa może być potraktowany jako eksperyment naukowy (na co człowiek ma wyrazić zgodę). Kierując się elementarnymi zasadami logiki - jeśłi nie ma gwarancji to fakt ten  powinien dawać do myślenia.


   Odnośnie aspektów prawnych - obowiązek szczepień jest tzw. obowiązkiem obywatelskim a nie obowiązkiem prawnym (co jest zasadniczą różnicą) !!! Tę kwestię podnosi m.in. Pani prof. dr hab. Maria Dorota Majewska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (od wielu lat zajmująca się problematyką szczepień; jeden z niewielu polskich naukowców wyrażający swoje obawy w tej materii).

  Również co światlejsi prawnicy twierdzą, iż przymusowe szczepienie (czy też zmuszanie do szczepień poprzez np. straszenie Sanepidem) jest naruszeniem gwarantowanego Konstytucją RP z 1997 roku oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka (1948) prawa do wolności i nietykalności cielesnej - każdy dorosły człowiek ma wolność wyboru (a za dziecko w pierwszej kolejności odpowiadają Rodzice i to oni podejmują decyzję).

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (fragmenty):

  • Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
  • Art. 41.1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą...
  • Art. 48.1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami...
  • Art. 54.1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszech-niania informacji.


Powszechna Deklaracja Praw Człowieka z 1948 r. (fragmenty)
:

  • Art.3. Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby.
Fakty historyczne:

    W Niemczech w 1940 r. wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciwko błonicy, po czym do 1945 roku liczba zachorowań na błonicę wzrosła z 40.000 do 250.000 (Don't Get Stuck, Hannah Allen).

    W latach 1871- 1872 w Anglii zaszczepiono przeciwko ospie 98 proc. ludzi w wieku od 2 do 50 lat. Wkrótce doświadczono tam najgorszej w historii epidemii ospy, która spowodowała śmierć 45.000 osób. Podobnie było w Niemczech. W tym samym czasie zaszczepiono przeciwko ospie 96 proc. populacji, po czym epidemia ospy zabrała ponad 125.000 ofiar (The Hadwen Documents).

    W USA w 1960 r. dwóch wirusologów odkryło w obu stosowanych szczepionkach przeciwko polio wirusa SV40, który powodował raka u zwierząt, jak również zmieniał ludzkie komórki. Miliony dzieci otrzymały te szczepionki (Medical Journal of Australia, 17/3/1973 s. 555).

    W 1967 r. WHO nazwała w Ghanę strefą wolną od ospy po tym jak 96 proc. tamtejszej populacji zostało zaszczepione. W 1972 r Ghana doświadczyła jednej z najgorszych epidemii z najwyższym współczynnikiem śmiertelności (Dr H. Albonico, MMR Vaccine Campaign in Switzerland, 03/1990).

   W Anglii między rokiem 1970 a 1990 zachorowało na koklusz ponad 200.000 dzieci, które wcześniej były prawidłowo zaszczepione (Community Disease Surveillance Centre, UK).

   W Indiach w latach 70. zaszczepiono przeciwko gruźlicy 260.000 ludzi. Okazało się potem, że to właśnie osoby zaszczepione częściej zapadały na gruźlicę niż nie zaszczepione (The Lancet 12/1/80 s. 73).

   W roku 1977 dr Jonas Salk, który był wynalazcą pierwszej szczepionki przeciwko polio, razem z innymi naukowcami oświadczyli, że masowe szczepienia przeciwko polio były przyczyną większości zachorowań na tę chorobę w USA po 1961 r. (Science 4/4/77 "Abstracts").

   W 1978 r. służby zdrowia 30 stanów w USA ujawniły, że ponad połowa dzieci, które zachorowały na odrę, była poprawnie zaszczepiona (The People's Doctor, Dr R. Mendelsohn).

   W 1979 r. Szwecja odrzuciła szczepienia przeciwko kokluszowi jako nieskuteczne. Wśród ponad 5140 przypadków zachorowań na krztusiec w roku 1978, aż 84 proc. wystąpiło u dzieci trzykrotnie zaszczepionych (BMJ 283:696-697, 1981).

   W USA koszt jednej szczepionki DPT wzrósł z 11 centów w 1982 r. do 11,40 $ w 1987 r. Wytwórnie szczepionek musiały dołożyć 8$ do każdej szczepionki, żeby pokryć koszty odszkodowań, jakie musieli płacić rodzicom dzieci, które doznały uszkodzeń mózgu lub zmarły po tych szczepieniach (The Vine, Issue 7, 01/1994, Nambour, Qld).

   W Omanie pomiędzy rokiem 1988 a 1989 wybuchła epidemia polio wśród tysięcy poprawnie zaszczepionych dzieci. Regiony, gdzie najliczniej szczepiono, miały największy współczynnik zachorowań i odwrotnie - regiony o najniższym współczynniku szczepień miały najniższą zachorowalność (The Lancet, 21/9/91).

   W 1990 r. the Journal of the American Medical Association opublikował artykuł, który stwierdza: pomimo że w USA więcej niż 95 % dzieci w wieku szkolnym jest zaszczepionych przeciwko odrze, nadal wybuchają wielkie epidemie tej choroby. Większość przypadków dotyczy dzieci zaszczepionych powtórnie (JAMA, 21/11/90).

   W Stanach Zjednoczonych FDA (US Food and Drug Administration) naliczła 54.072 odwrotnych reakcji poszczepiennych, w okresie od lipca 1990 do listopada 1993 r. FDA przyznała również, że liczba ta odzwierciedla jedynie 10 proc. wszystkich przypadków, ponieważ większość lekarzy nie wykonuje raportów takiej sytuacji. Innymi słowy odwrotne reakcje poszczepienne miało w tym czasie pół miliona dzieci! (National Vaccine Information Centre, 02/03/1994). Tutułem uwagi - w Polsce wogóle nie prowadzi sie takich statystyk !

   W czasopiśmie The New England Journal of Medicine (z lipca 1994 r.) wykazano, że ponad 80 proc. dzieci do lat 5, które zachorowały na krztusiec były wcześniej poprawnie zaszczepionych. 02/11/2000 r. amerykańskie stowarzyszenie lekarzy i chirurgów AAPS ogłosiło, że na 57 corocznym spotkaniu członków w St. Louis głosowano nad rezolucją wzywającą do zakończenia 'obowiązkowych' szczepień. Rezolucja przepadła tylko jednym głosem sprzeciwu. (Report by Michael Devitt).
Kilka cytatow z książki:


    "Większość szczepień BCG zastosowana w takich krajach jak Szwecja, nigdy nie chroniła przeciwko chorobie w okresie dzieciństwa. Jednym słowem szczepienia te były zbyteczne". (Prof. Walgen, Szwecja)

    "W USA do tej pory nigdy nie szczepiono przeciwko gruźlicy, a mimo tego spadek zachorowań na tę chorobę jest dokładnie taki sam jak w Anglii czy innych krajach europejskich, w których masowo szczepionkę tę stosowano". (Prof. Thomas McKeown)

    "Szczepienia przeciwko gruźlicy przeprowadzone w Australii były przyczyną ponad 600 przypadków śmierci dzieci". (Dr Archie Kalokerinos i Glen Dettman)

    "Prowokacja utajonego wirusa uważana jest za niebezpieczną ewentualność każdej procedury szczepień". (Leon Chaitow)

    "Wszystkie szczepienia powodują efekt wprowadzania trzech wartości krwi w strefę charakterystycznej dla raka i białaczki. (...)    Szczepionki wytwarzają skłonności do zachorowań na raka i białaczkę". (Prof. L. C. Vincent)

    "Sami wywołujemy choroby i sami zmierzamy w kierunku masowych zachorowań na raka oraz do uszkodzeń mózgu poprzez używanie szczepionek". (Prof. Leon Grigorski)

    "W przypadku dzieci ryzyko szczepień jest o wiele większe niż ewentualne korzyści z niego płynące". (Dr Carlton Fredericks)

    "W końcu zamieniliśmy coś, co zwykle jest relatywnie drobną chorobą, na istotnie poważną chorobę. Zamiast samemu wziąć odpowiedzialność za nasz system odpornościowy, próbujemy rozwiązać każdy problem, wstrzykując szczepionkę. Drażnimy przez to nasze ciało, czyniąc z siebie coraz bardziej chory i zagrożony gatunek. W ten sposób stajemy się chodzącymi 'bombami zegarowymi' ". (Dr Block).


 Autor  Ian Sinclair
 Tytuł oryginału    Vaccination the "Hidden" Facts
 Język oryginału
 angielski
 Rok wydania (PL)
 2009 (dodruk 2017) - najnowsza polska edycja !
 ISBN  978-83-923137-7-9
 Liczba stron  140 + skrót komentarzy
 Wymiary
 ok. 17 x 24 cm
 Okładka  sztywna (półsztywna - karton)

Komentarze Klientów:
Ocena:
Witam. Ponieważ moja córa miała powikłania po szczepieniach a mimo tego szczepi swoją córkę (a moją wnuczkę) to mam moralne prawo wyrazić swoją opinię. Niestety nie operuję tak kwiecistym językiem jak dziennikarze czy naukowcy więc pozwolę sobie zacytować recenzję Pana Wojciecha Woźniaka, którą kiedyś znalazłam w Internecie: "Jest to dobre wprowadzenie do tego, co szukający mogą znaleźć w sieci na temat szczepień w Polsce. Zwięzła pozycja, którą możemy śmiało podarować naszemu lekarzowi rodzinnemu, który przekonuje nas do szczepienia naszych dzieci szczepionkami skojarzonymi (które przypadkowo sam rozprowadza). Uzbrojeni w wiadomości z tej publikacji nie będziemy zdziwieni czytając, że do produkcji szczepionek wykorzystuje się komórki pobrane z ciał abortowanych dzieci (Nasz Dziennik 12.08.2002, Nr 187) czy, że mimo zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) przez 5 lat nasze dzieci były niepotrzebnie wielokrotnie szczepione na gruźlicę, bo "W centralnym magazynie były duże zapasy preparatu BCG. Szkoda było je wyrzucić, tym bardziej że musielibyśmy jeszcze ponieść koszty ich utylizacji" ('Wystarczy jedno szczepienie na gruźlicę' - Maria Bielicka, Gazeta Wyborcza 19.07.2006). Słowem lektura obowiązkowa wszystkich myślących rodziców (podobnie jak Rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 23.12.2002 r. w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych. (Dz. U. z dnia 31.12.2002 r.)
Katarzyna
Ocena:
Po przestudiowaniu książki Iana Sinclaira (przejrzałem większość cytowanych w bibliografii pozycji) uważam, że jest ona najpełniejszym opracowaniem z tego zakresu na polskim rynku. Szkoda tylko, że zdarzają się drobne błędy (mam porównanie z angielskim oryginałem) ale biorę to na karb tłumacza lub drukarni. Słowa uznania dla sklepu HK-HERKULES, za bardzo interesujący (oświadczanie AEGIS) i rzetelny merytorycznie opis książki. Na zakończenie - jako osoba zawodowo związana z medycyną (dr n. med. z wieloletnią praktyką), korzystając z okazji, chciałbym podzielić się swoimi uwagami. Może nie wynikają one bezpośrednio z lektury książki Sinclaira ale wierze, że wielu czytelnikom, przed rozpoczęciem lektury, pozwolą uchwycić "szersze tło" sprawy. Niestety, większość Polaków (i nie tylko) ślepo ufa lekarzom a jak wiadomo - jesteśmy tylko ludźmi i nie mamy monopolu na nieomylność (np. rożne diagnozy na to samo schorzenie, pomijając już fakt, że przeważnie leczy się objawy a nie przyczyny choroby)! Uważam, że częściowo winę za to ponosi, coraz popularniejszy wśród młodego pokolenia lekarzy, system tzw. "szkoleń". Szkolenia te organizowane są przez producentów danego preparatu (sic!) i częstokroć łączone z kilkudniowymi wakacjami - co już w ogóle poddaje w wątpliwość obiektywizm takiego "szkolenia". Nie są to niezależne sympozja (czy też konferencje naukowe), bo na takie lekarze z tytułem poniżej doktora nauk medycznych i bez aktualnego zatrudnienia akademickiego raczej nie jeżdżą (nie mówiąc już o własnych publikacjach naukowych). Przy okazji - zweryfikujcie Państwo swojego lekarza - jaki posiada dorobek naukowy (publikacje). Od lat powtarzam studentom, że lekarz a doktor to NIE to samo (drugi MUSI mieć zrobiony doktorat)!
Arkadiusz
Ocena:
O szkodliwości szczepionek w ogóle można byłoby rozmawiać długo, problem w tym, że mało kto z decyzyjnych ludzi w naszym kraju chce tego słuchać – jeśli chodzi o powody dlaczego nie chcą ... możemy tylko się domyślać ... Dlatego też, zamiast dalej o tym rozmawiać, należy zacząć działać aktywnie przeciw temu co uważamy za niezgodne z naszym prawami jako Polaków i jako ludzi!!
no name with name
Ocena:
Zainteresujcie się Państwo np. szczepionką MMRII. Jest to szczepionka skojarzona, była sprzedawana w Polsce nawet wtedy, gdy od kilku lat podawanie jej było zabronione w rodzimej Francji, gdyż stwierdzono klinicznie potwierdzone przypadki autyzmu u dzieci po podaniu w/w.
Roy
Ocena:
Bo doktor to ktoś kto ma doktorat, a lekarz go NIE ma, jeśli skończył tylko studia lekarskie. Ale niektórym lekarzynom imponuje mianować się doktorami. To też tak tylko dla rozjaśnienia sprawy : )
Pa
Podobne produkty w tej kategorii
MarzeniS
2022-11-10
Jeszcze raz dziękuję za super produkty, świetną obsługę i nie zostawienie Klienta z problemem. Dotychczas nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców (szczególnie do tych z pewnego portalu aukcyjnego) i jak po zakupie było coś
Prosimy dodać swoją opinię o tym
produkcie - pomożecie Państwo innym Klientom dokonać trafnych
zakupów!

Ocena:
E-mail:
Proszę podać wynik: 8 + 5 =
 (zabezpieczenie antyspamowe)
akceptuję zasady recenzowania
Prosimy o zapoznanie się z zasadami
publikowania przez nas komentarzy
(recenzji) produktów oraz opinii.
› publikowanie komentarzy/opinii
Klienci, którzy wybrali ten produkt kupili również: