PLN | £ | | $ | RUB | LTL | KC
Szukaj
Producent
Cena
Klienci, którzy wybrali ten produkt kupili również:
40,00 PLN
930,00 PLN
279,00 PLN
Jesteś tutaj: Strona główna » Literatura » Urazy i kontuzje sportowe u dz
Producent: literatura
Kod produktu:
Średnia ocena produktu:
gwar. wieczysta :-) > Kliknij na zdjęcie aby powiększyć <
Cena:

3900 PLN

  
  
Niezastąpiona ksiązka dla wszystkich: przede wszystkim dla rodziców a także dla opiekunów, trenerów, czy też osób udzielających dzieciom pierwszej pomocy (w tym również personelu medycznego). Jak zapewnić większe bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży - bawiącym się w domu czy na podwórku, uprawiającym sport czy też turystykę (zarówno amatorską  jak i kwalifikowaną).

    Spośród wielu przesłań, jakie niesie z sobą ta książka, dwa są szczególnie warte uwagi. Po pierwsze fakt, że dzieci nie są prostą miniaturą dorosłych, oraz to, że Rodzice (a także opiekunowie i trenerzy) mogą (i powinni) mieć ogromny wkład w proces zapobiegania urazom i kontuzjom sportowym u swoich dzieci.

   Książka ta została napisana przede wszystkim z myślą o dzieciach - jakie urazy i kontuzje im grożą,
w jaki sposób poszczególne rodzaje urazów zależą od stopnia dojrzałości biologicznej organizmu (tzw. wieku), indywidualnych predyspozycji, uprawianej dyscypliny sportowej (czy też zwykłej zabawy), stosowanego sprzętu i  odzieży, a także np. warunków klimatycznych.

   Autorzy, dr David Kennedy i Peter Fitzgerald, wykorzystując swoją bogatą wiedzę i doświadczenie, odpowiadają na te (i wiele innych pytań) w sposób rzetelny i fachowy, a także co ważne - w sposób bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego. Szczegółowo przedstawiają specjalistyczne zagadnienia, co sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane kwestie medyczne (w szczególności zagadnienia medycyny sportu dziecięcego) staja się jasne i zrozumiałe dla każdego Czytelnika. Zawarte w tekście terminy medyczne są dokładnie wytłumaczone i zilustrowane, a dodatkowo, zamieszczone na końcu książki słowniczek i indeks zapewniają dodatkową pomoc i szybki dostęp do interesujących Czytelnika zagadnień.


O autorach:
   dr David Kennedy - lekarz posiadający bogate doświadczenie z zakresu medycyny sportowej dzieci i dorosłych. Pracował w USA z zawodowymi futbolistami i basebalistami a także w Australii z tamtejszymi drużynami krykieta i olimpijczykami, uprawiającymi podnoszenie ciężarów i sporty siłowe. Współpracownicy i przyjaciele
dr Kennedy'ego darzą go szacunkiem należnym lekarzowi oddanemu swoim pacjentom, osobom w różnym wieku, uprawiających różne dyscypliny sportu, mającym świadomość, że urazy i kontuzje dzieci mogą mieć inną specyfikę niż urazy dorosłych czy też urazy tzw. sportowców wyczynowych.  

  Peter Fitzgerald - uznany dziennikarz, piszący m.in. dla Melbourne Herald, od wielu lat związany jest m.in. z problematyką bezpieczeństwa rowerzystów w Australii. O jego oddaniu całym sercem pracy świadczyć może chociażby silne zaangażowanie w szeroko prowadzoną kampanię na rzecz popularyzacji kasków rowerowych wśród dzieci na Antypodach. Jego artykuły, powstałe przy współpracy prof. F. MacDermotta, pracowników The Bicycle Institute of Victoria a także nauczycieli i rodziców, których dzieci zginęły w wypadkach, stały się przyczynkiem do wprowadzenia przez władze Wiktorii i Nowej Południowej Walii programów dotacji sprzedaży kasków.


/opis oparty na notce wydawcy i treści książki/!!! UWAGA - oferowana przez nas edycja to tzw. BonusPack: "Urazy i kontuzje sportowe u dzieci" + bonus "Oleje kluczem do zdrowia" (wpływ olei /kwasów tłuszczowych/ Omega-3 [ALA] i Omega-6 [LA] na stany zapalne (np. po urazach), naturalna suplementacja ALA i LA w diecie dzieci i dorosłych, które oleje są najlepsze i najzdrowsze etc.)


Wysyłka
GRATIS (z innym towarem zakupionym w naszym sklepie)!
Kilka cytatow z książki:


   "Dzieciństwo to czas zabaw (w tym lekkoatletycznych zabaw), które sa podstawą zdrowia, sprawności fizycznej i uczą zrozumienia zasad właściwego odżywiania".

   "40% osób odnoszących kontuzje podczas uprawiania sportu to dzieci. Dwie trzecie wszystkich urazów w tej grupie wiekowej stanowią: zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, otarcia i skaleczenia. Zaledwie 10 % to złamania."

    "Biorąc jednak pod uwagę niezwykłą wręcz zdolność regeneracji, jaką mają dzieci (np. leczenie zwichnięcia trwa u nastola
tków i dorosłych o wiele dłużej niż, powiedzmy, u siedmiolatka), sprawa nie wyglada tak źle, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać."

   "Należy jednak podkreślić, że wbrew pozorom, sport jest względnie bezpieczny, a korzyści z niego wynikające są olbrzymie, nieporównywalne do ewentualnych niebezpieczeństw, które zresztą dzięki odpowiedniemu postępowaniu mogą być zminimalizowane".

     "Lekarze i psycholodzy uważają, że właściwie dobrany program zajęć sportowych wpływa pozytywnie na fizyczny i emocjonalny rozwój [dziecka]. Tego typu programy powinny być nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem szkołyi całego społeczeństwa"


 Autor  dr David Kennedy, Peter Fitzgerald
 Tytuł oryginału    The Children's Sports Injuries Handbook
 Język oryginału
 angielski
 Tłumaczenie
 dr Joanna Kabat-Hyżak, Szymon Hyżak
 ISBN  83-7120-598-8
 Liczba stron  224 (bonus pack: 196 + 28)
 Wymiary
 ok. 17 x 24 cm
 Okładka  sztywna (półsztywna - karton)
Komentarze Klientów:
Ocena:
* Jako ojciec dwójki wiecznie pokiereszowanych od biegania, rowerów, deskorolki i innych "sportów" synów, miałem pewne problemy z dokładnym zrozumieniem co lekarz do mnie mówi (żona to już wogóle :-). Książki przeczytaliśmy jednym tchem (tę drugą to dosłownie). Jako laicy (choć jestem byłym "ostrym" sportowcem-amatorem, więc skromne pojęcie mam) z czystym sumeniem możemy potwierdzić, że treść jest faktycznie łatwo przyswajalna. ____________ * Co najważniejsze - dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę - np. ból i "ból" u dziecka to często nie to samo (poza tym - "lepiej zapobiegać niż leczyć"). Mimo wyczulenia żony (pozornego - jak się okazało), doszliśmy do wniosku, że mieliśmy zbyt dyletanckie podejście. Pewnych rzeczy nie można bagatelizować (jak twierdził kiedyś mój trener) - co nie znaczy, że dzieciom zabraniamy się bawić i uprawiać sport - po prostu trzeba to robić z głową (poza tym jaka jest alternatywa - cherlawy garbus, siedzący godzinami przed komputerem, playstation lub telewizorem ??). __________ * Silną stroną książki są także kwestie domowej "rehabilitacji" (dochodzenie do pełnej sprawności po urazach i zapobieganie im na przyszłość) - po ponad 30 latach dowiedziałem się, że pewne elementy rozgrzewki robię źle). ___ * Moim zdaniem, niewielkim minusem książki (nie przysłaniający pozytywów, które oceniam na szóstkę), jest brak wyraźnej przestrogi przed zagrożeniami spowodowanymi wyczynowym uprawianiem sportu (i trenerami "kilerami" - jak ich nazywa mój starszy syn). Z tymi Panami, osobiste doświadczenia mam jak najorsze (udział w amatorskich zawodach na tzw. "blokadzie" to tylko wierzchołek góry lodowej). Uważam, że taki "sport" (plus trener nastawiony tylko na wynik i "eksploatujący" nastolatka na maksa) w dłuższej perspektywie niszczy zdrowie. ________________ * Na zakończenie: rodzice - zwracjcie uwagę na kolana i inne stawy waszych dzieci (tutaj faktycznie przyda się odpowiednia dieta - poza odpowiednimi tłuszczami Omega, polecam golonkę, chrząstki, flaki i inne przysmaki ;-)!
Marco
Podobne produkty w tej kategorii
MarzeniS
2022-11-10
Jeszcze raz dziękuję za super produkty, świetną obsługę i nie zostawienie Klienta z problemem. Dotychczas nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców (szczególnie do tych z pewnego portalu aukcyjnego) i jak po zakupie było coś
Prosimy dodać swoją opinię o tym
produkcie - pomożecie Państwo innym Klientom dokonać trafnych
zakupów!

Ocena:
E-mail:
Proszę podać wynik: 1 + 4 =
 (zabezpieczenie antyspamowe)
akceptuję zasady recenzowania
Prosimy o zapoznanie się z zasadami
publikowania przez nas komentarzy
(recenzji) produktów oraz opinii.
› publikowanie komentarzy/opinii
Klienci, którzy wybrali ten produkt kupili również: